All rights reserved.
Bridge Academy
of North Dallas
2016/2017 Monthly Unit 176 Winners
Jan Unit 176 Open Prs 1st in Strat A
Randy Worsham & Marion Gebhardt
Jan Unit 176 Open Prs 1st in Strats BC
Michael & Elaine Lowenkron
Jan 49er Prs
Mimi Cohen & Pam Johnson
Feb Unit 176 299er Prs
Patty Bozeman & Ruth Viola
Feb 49er Prs
Pat Coil & Ella Shafir
Feb Unit 176 Open Prs
Penny Hawkins & Bruce Harbour
January Unit Winners
21.5 Tables
February Unit Winners
~ 23 Tables ~
March Unit Winners
~ 25 Tables ~
Mar Unit Open C
Jan & Joe Trombello
Mar Unit Open B
Richard Langland & Nancy Latner
Mar Unit Open A
David Pearlmand & Milt Neher
Mar Unit 299er C
Frank Gill & Tim Murphy
Mar Unit 299er AB
Suzy Landgraf & Gay McAlister
Mar Unit 49er ABC
Janice Sickles & John Bain
October 2016 Unit Winners
1st Overall 299er Prs
Mardi Rendell & Randy Patterson
April Unit Winners
~ 31 Tables ~
Apr Unit Open 1st OA A Champs
Bob Hamman (NP) & Norman Beck
Apr Unit Open 1st OA B Champs
Carolyn Motes & Vernon Hodge
Apr Unit 299er 1st OA B Champs
Ron Day & Erica Walker
Apr Unit 299er 1st OA A Champs
Elaine & Michael Lowenkron
Apr Unit Open 1st OA C Champs
Debrah & Michael Chockley
Apr Unit 49er 1St OA,B,C Champs
Shelly Wallace & Maneeb Mellen
May Unit Winners
~ 28.5 Tables ~
May Unit 299 1st OA C Champs
Jane & Pat Jenevein
May Unit Open 1st OA B, C Champs
Hellen Revelle & Fred Seipp
May Unit Open 1st OA A Champs
Marion Gebhardt & Melton Neher
May Unit 299 1st OA A Champs
Ruth Viola & Patty Bozeman
May Unit 49er 1st OA A, B, C Champs
Maneeb Mellen & Shelly Wallace
May Unit 299 1st OA B Champs
Margie Portela & Marcia Messinger
June Unit Winners
~ 27.5 Tables ~
June Unit 1st B & C Champs
Thomas Mairs & Judi Mairs
June Unit 1st C 299 Champs
Angela Johnson & Mike Carter
June Unit 1st C 299 Champs
Suzy Landgaf & Gay McAlister
June Unit 1st OA Champs
Suresh Agrawal & Gail Wells
July Unit Winners
~ 29 Tables ~
July Unit 1st B Open Champs
Judy Thompson & Reagan Dixon
July Unit 1st C 299er Champs
Phyllis Rueckert & Cecily Hutchison
July Unit 1st B Open Champs
Barry Cooper & Lynn Cooper
July Unit 1st OA & B 49er Champs
Louise Bowman & Jan Brand
July Unit 1st OA & B  299er Champs
Janet Sheppard & Tina Maher
July Unit 1st OA Open Champs
Gail Wells & Suresh Agrawal
July Unit 1st C 49er Champs
Denise Patterson & Laura Waguespack
August Unit Winners
~ 30.5 Tables ~
Aug Unit 299 1st OA Champs
Frank Lacava & Robert Droke
Aug Unit 49 1st A, B & C Champs
Sannye Toulmin & Mimi Cohen
Aug Unit Open 1st B & C Champs
Joseph Tombello & Jan Trombello
Aug Unit Open 1st OA Champs
Marion Gebhardt & Milton Neher
September Unit Winners
~ 28 Tables ~
Sept Unit 49 1stOA B & C Champs
Albert Winton & John Saylor
Sept Unit 299 1st C Champs
Angela Johnson & Mike Carter
Sept Unit 299 1st OA & B Champs
Stuart Nelan & Bob Bender
Sept Unit Open 1st C Champs
Valarie Remmers & Dale Remmers
Sept Unit Open 1st B Champs
Sidney Perutz & Jo England
Sept Unit Open 1st OA Champs
Marion Gebhardt & Milton Neher
November Unit Winners
~ 30 Tables ~
Oct Unit Prs 299er Strat A-B Champs
Mary Ann Murray & Margie Portela
Oct Unit Prs Open Strat C Champs
Denise Strueber & John Ellis
Oct Unit Prs Open Strat A-B Champs
Lynn & Barry Cooper
Oct Unit Prs 299er Strat A-B Champs
Bob Bender & Stuart Nela
Oct Unit Prs 299er Strat C Champs
Carol & Tony Arthur
October Unit Winners
~ 26 Tables ~
Nov Unit Prs 49er 1st OA B & C Champs
Donna Osborne & Gwen Longino
Nov Unit Prs Open 1st OA B & C Champs
Bob Bender & Stuart Nelan
Nov Unit Prs 299er 1st OA  B & C Champs
Cecily Hutchison & Paulette Armstrong